Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Alert miejski sposobem na odpady

27 Grudzień 2015
Alert miejski sposobem na odpady

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Szczecinie zachęca do korzystnia z Alertu Miejskiego, by informować o nielegalnych wysypiskach śmieci. 

W ciągu 10 miesięcy mijającego roku szczeciński magistrat przyjął 215 sygnałów o dzikich wysypiskach śmieci, a z terenu miasta usunięto ponad sto ton nielegalnie wyrzuconych odpadów. 

- Jest przynajmniej kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. Część podmiotów gospodarczych, nawet tych jednoosobowych, pozbywa się tych odpadów nielegalnie, bo ich właściciele nie zdają sobie sprawy z tego, że mogą to zrobić legalnie. Chyba, że sami działają na dziko, a warsztat samochodowy mają w garażu. Stąd na takich wysypiskach sporo opon i niepotrzebnych, starych części samochodowych. Na dzikich wysypiskach jest też dużo odpadów budowlanych, co świadczy o tym, że ich „producenci” z jakichś powodów nie chcą pozbywać się ich legalnie w ekoportach, za co nie musieliby płacić - podkreśla Paweł Adamczyk, dyrektora Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w urzędzie miasta w Szczecinie.

Alert miejski w Szczecinie to serwis internetowy i aplikacja mobilna, która pozwala mieszkańcom na szybkie zgłoszenie problemu do urzędu miasta. 

Źródło: kurier24.pl