LISTY DLA ZIEMI

Idea listów o ekologii - Listów dla Ziemi
Pisanie listów przez młodych ludzi jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach. Listy pisane są na specjalnie przygotowanym i wydrukowanym na makulaturze papierze. Po napisaniu listów dzieci przekazują je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmują się prostych działań ekologicznych, których opisy przesyłają do fundacji. W ten sposób dzieci edukują dorosłych, a akcja dociera do kolejnych uczestników. Listy są indywidualnymi pracami dzieci, ale zawierać mogą proste informacje merytoryczne dotyczące działań, które w każdym domu można zrealizować, aby przeciwdziałać niskiej emisji.
Do tej pory uczestniczyło w niej:
- 1 046 150 dzieci i młodzieży
- 9 360 przedszkoli i szkół
- 970 gmin
W tym roku będziemy zajmować się promocją gospodarki niskoemisyjnej oraz postaw i działań proekologicznych – wyjaśnia Wojciech Owczarz. - Dla przedszkoli i szkół przygotowaliśmy bezpłatne materiały edukacyjne, scenariusze lekcji dla każdej grupy wiekowej, pomysły na lokalne działania. Edukacja i wspieranie proekologicznych postaw obywatelskich to element gospodarki nowoczesnej, a także niskoemisyjnej – zaznacza.
„Listy dla Ziemi” w 2016 roku będą traktowały o mądrym i proekologicznym życiu. O życiu niskoemisyjnym. Pełnym wyrzeczeń i ograniczeń, ale i wartości. O tym, że zmiany klimatyczne są największym zagrożeniem i wyzwaniem przed jakim obecnie stoi ludzkość. Po globalnym porozumieniu w Paryżu w 2015 roku termin gospodarki niskoemisyjnej nabrał nowego znaczenia. Dlatego te postanowienia trzeba wcielić w życie – nie tylko na poziomie globalnym, państwowym, ale przede wszystkim indywidualnym.